Synchronizace kategorií / štítků s Gmailem

Dobrý den,

 1. potřebuji používat eM Client na organizaci práce a řadím na Gmailu e-maily do štítků. Toto se propisuje v eM Clientu do Kategorií, což je v pořádku. Problém mám s tím, že do e-mailu má přístup více osob. Problém je, že pro mou práci je důležité i barevné rozdělení jednotlivých štítků v Gmailu, které se do eM Clienta již nepropisuje. Barvy se přiřadí zcela náhodné a často stejné pro více štítků, což znemožňuje jednoduchou organizaci práce. Zároveň štítky stažené z Gmailu nelze editovat v eM Clientovi: v Menu -> Nástroje -> Kategorie se vůbec nezobrazují, tudíž nemohu upravit barvu. Jakým způsobem tyto štítky prosím zedituji, popř. jakým způsobem mohu propsat přiražené barvy z Gmailu?

 2. Přestože v Gmailu mám (dle mého názoru) všude vypnuté označování Důležitosti e-mailů, neustále se mi většina příchozích e-mialů označuje štítkem Důležité a musím jej ručně odmazávat, jelikož štítky potřebuji k organizaci práce. Kategorie se sama též nikde nenabízí k editaci, tudíž to bude asi podobný problém jako výše. Popř. nelze zakázat toto označování přímo v eM Clientovi? Na webovém ten štítek ani nevidím.
  Viz obr. https://ctrlv.cz/muog

 3. E-maily, které nemají přidělenou žádnou kategorii mají na místě kategorie uvedená “Žádná” (tzn. mají přidělenou jakousi systémovou kategorii jménem “žádná”). Potřebovala bych spíše, aby, pokud e-mail nemá žádnou kategorii, toto pole zůstalo prázdné. Prosím o zprávu, jak toto zařídit.
  Viz obr. Viz obr. https://ctrlv.cz/muog

S pozdravem,
Michaela Vorlová

Zdravím,

 1. Funkce synchronizace štítků je mezi eM Client a Google mail/calendar podporována, ovšem jejich správa a změna barev bohužel podporována není. Zde bych vám doporučil používat eM Client jako primární klient a správu štítků řešil až v samotné aplikaci.

 2. Kategorie “důležité” je známý problém Gmailového účtu. Odesílání příznaků bohužel nejde upravit v nastavení ani Google, ani eM Client. Jediné řešení tohoto problému pomocí filtru je popsáno na https://productforums.google.com/d/msg/gmail/wmxjldRq-KA/gTh0pUH7j7YJ

 3. Toto by mělo fungovat správně. Kategorie “Žádná” by se měla přiřadit pouze pokud je takto nastavena například nějakým pravidlem, jinak by neměla být viditelná. Jak jste se dostala k zobrazení v uvedeném screenshotu?

Dobrý den,

děkuji za odpověď.

 1. Zde je problém s tím, že stejnou gmailovou schránku používá více osob, každá s vlastním em Clientem, přičemž pokud já na svém účtu nastavím xy štítků s danými barvami, druhá osoba bude mít štítky sice k použití barvy opět náhodné a nesmyslné a přebarvit si je nemůže, jelikož nejsou na jejím účtě. Tento postup jsme zkoušeli jako první. Bylo by prosím možné doporučit nějaké řešení?
  A plánuje se podpora barev v nejbližší budoucnosti? S ohledem na podobné dotazy věřím, že problematika štítků je častým problémem obecně a jejich synchronizace s Gmailem je častým problémem pro uživatele.

 2. Děkuji za informaci. Jedná se tedy o problém na straně Gmailu? Filtr tento i další jsme zkoušeli, ale bohužel nefungují 100 %. 

 3.  Jedná se o prvotní zobrazení bez nastavování jakýchkoliv pravidel (viz screen aktuálních pravidel v mém em Clientovi: https://ctrlv.cz/crpe ), nepodařilo se mi kategorii “žádná” odstranit, nicméně v ideálním případě bychom ji nechtěli vidět :slight_smile: Napadá Vás prosím nějaké řešení? Mohu něco zkontrolovat?

S pozdravem,
Vorlová

Dobrý den,

můžu poprosit o reakci?

S pozdravem,
Vorlová