Problém z EXCEL souborem

Mám problém po odeslání Excel souboru. Pokud soubor, který jsem odeslal přes eM Client chci nějakým způsobem upravit a následně uložit např. na ploše tak se mi to nedaří uložit s názvem stejného souboru a píše mi to: Změny nebyly uloženy do souboru…(název původního souboru)…,protože došlo k narušení sdílení. Pokuste se o uložení do jiného souboru. Klepnu tedy na OK a otevře se mi další hláška: Formát souboru (nějaký název) a jeho přípona se neshodují. Soubor může být poškozený a nebo nebezpečný. Pokud zdroji souboru nedůvěřujete, neotvírejte ho. Chcete soubor přesto otevřít? Klepnu na ano a otevře se okno kde se píše soubor uložit a kam (pod nějakým názvem) a nebo zrušit. Když dám uložit tak se to uloží, ale to není podstatné z mého hlediska. Jde mi o to proč, že se to takto děje. Mám tedy něco špatně nastaveno a nebo eMClient takto záměrně postavený. V Jiném poštovním klientovi se nic takového neděje. Pokud odešlu soubor a pak ho následně upravím a uložím, tak se uloží jako ten samý soubor a ne jako nový. Ještě chci podotknou, že ten soubor nemohu ani přemístit na jiné místo a ani vyhodit do koše. Aby vše fungovalo, musím vypnout a následně pak znovu zapnot eMClienta. Pak je vše zase v pořádku. Ale to se mi vůbec nelíbí a začíná mně to odrazovat od tohoto poštovního klienta.Snad jsem to správně vysvětlil a děkuji za jakoukoliv odpověď…