Imap a smtp u atlas.cz

Dobrý den,

mám problém s nastavením emailu u atlas.cz kde nejde nastavit imap server pro SSL/TSL a smtp server nefunguje vůbec. Imap používám imap.atlas.cz a smtp je smtp.centrum.cz
Na jiném klientu (thunderbird) vše funguje jak má.
Windows 7 a verze eM Clienta 9.0.1361 (647eeb3)

Ještě doplním, že na nezabezpečených portech (143 a 25) vše funguje. Chyba je jen pro SSL/TSL

1 Like

jsem na tom stejně u wedos. po poslední aktualizaci, je smtp problém a nejde mne nic odeslat. porty 465 nebo 587 prostě nic. imap v pořádku na portech jak 143 tak 993. verze em clienta 9.0.1708 (2cfb4a5)

Jakmile nastavím SSL/TSL porty, nejede na atlas.cz ani imap, ani smtp… Zkoušel jsem pro kontrolu účet na mailo.com a tam to šlape bez potíží. Takže chyba je někde mezi eM clientem a servery atlas.cz (centrum.cz)

Takže nikdo netuší v čem by mohl být problém? Ani vývojáři? Pokud nepůjde nastavit IMAP a SMTP pro Atlas na zabezpečených portech, není pro mne tento klient bezpečný.

Dobrý den,
se serverem Atlas žádné konkrétní problémy nemáme, a nastavení se zdá v pořádku.
Problém bude tedy pravděpodobně v tom, že používáte Windows 7, jehož oficiální podpora již byla ukončena.
Jeden známý problém je s TLS připojením a ten lze opravit podle tohoto návodu:

Stačí tedy spustit regedit
Otevřít lokaci HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL\Protocols
Vytvořit klíč TLS 1.2
V něm klíč Client
A v něm DWORD (32bitový) pojmenovaný DisabledByDefault

Pak znovu zapněte eM Clienta a pokuste se znovu připojit k účtu.

2 Likes