Filter (move mail into a folder) doesnt work [GMAIL, IMAP]

Hi everyone,
I have a problem with filter in eM Client. I have an acount in gmail, with IMAP. In eM Client I set a filter - move mail from some email address into a specified folder. OK. But, eM Client doesn’t work right - the mail isn’t moved, but copied… The filter is set to “move”. I don’t know where is the problem…

i guess it’s because you use IMAP and Gmail. When you move or copy mail in eM, it just add another tag to it in Gmail. And because it’s synchronized with gmail, you can see mail in both folders (both tags). Like when I deleted one mail and eM added tag: [gmail]/koš/ to my mail.

Not sure, how it works with local folders, but it should help. Then you just need to delete mail from original folder.

Myslíš, že je lepší používat pro emaily na googlu POP3?? Stahávat je všechny k sobě, třídit si je do složek u sebe v eM a na serveru si ponechávat kopie “ať jsou, kde jsou”?

Dokud nebude v eM nějak rozumně upravený IMAP pro Gmail, tak je to rozhodně lepší přes POP3. Protože jinak se ti veškeré přesuny mailů propagují do Gmailu jako nové štítky.
Já si stáhnu maily přes POP3 a prostě jim dám kategorie / zařadím do složek podle stejných pravidel, jak to dělám v Gmailu. Akorát bacha, pokud máš u některých štítků v Gmailu přeskakovat doručenou poštu, tak se ti tyhle maily asi nestáhnou. Protože pop3 stahuje jen doručenou poštu. Ale tak to vyzkoušíš a uvidíš.

Jo,je to divoký… :-/ Měl jsem Thunderbird a řešil jsem to stejně (POP3), protože IMAP mi přišlo hodně pomalé a zdlouhavé…

Každopádně díky za rady!! :wink: