Em-client soubory a struktura

Dobrý den,
Celkem mě vadí zvláštní kontrola databáze, která trvá při velikosti 5Gb až neúměrně dlouho, několik hodin. Proč se tak vůbec děje , když si myslím, že aplikace byla ukončena korektně. Všimnul jsem si , že po zavření okna emclienta, ještě několik minut běží emclient v procesech a něco dělá. Dle mého by se to okno mělo zavírat až je vše hotovo, nebo nějaký ukončovací baner atp. Navíc bych uvítal alespoň nějakou zálohu struktury emclienta, nejednou se mi stalo, že jsem to musel úplně smazat, i když jsem měl data všechna, ale chyba struktury nešla opravit a já se pak na ty maily nedostal. Stejně tak mi vadí, že pokud mám více účtů na emclientovi, tak to namrská vše do jednoho souboru, nebylo by vhodné tam vytvořit alespoň co účet to adresář???

Dobrý den,
nemohlo se náhodou stát, že eM Client se zavírá pouze do oznamovací oblasti? To by vysvětlovalo ten běh v procesech - prosím zkontrolujte to v nastavení (obecné).
Co se týče dělení databáze podle jednotlivých složek, dospěli jsme k názoru, že to nebudeme pro teď podporovat. Děkujeme za pochopení.